Pakistan aresztował podejrzanego ws. Times Square


Władze Pakistanu aresztowały mężczyznę związanego z pakistańskimi talibami, który zeznał, że pomagał w organizacji udaremnionego zamachu na Times Square - podał w czwartek dziennik "Washington Post".

W ciągu ostatnich czterech lat - między igrzyskami w Turynie a olimpiadą w Vancouver, która rozpocznie się 12 lutego - zmalało zainteresowanie polskich kibiców zimowymi dyscyplinami sportu. Jeden policjant zginął, a 14 osób odniosło obrażenia na skutek zamachu bombowego w stolicy Czeczenii w piątek wieczorem - podały rosyjskie agencje prasowe. Kluczowy piłkarz Zagłębia Lubin - Szymon Pawłowski w meczu z Ruchem w Chorzowie naderwał mięsień przywodziciela - informuje oficjalna strona klubu.Działacze Greenpeace rozsypali 18 ton pochodzącego z Niemiec węgla przed siedzibą szwedzkiego premiera Fredrika Reinfeldta, protestując w ten sposób przeciwko wykorzystywaniu tego surowca przez szwedzki koncern energetyczny Vattenfall w zakładach za granicą. Kolejny niecodzienny pomnik przybył Rosji - w mieście Iszym (w obwodzie tiumeńskim) odsłonięto na jednym z placów pomnik świni z dziewięcioma prosiętami - pisze w piątek ITAR-TASS. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski odnotowali nieznaczny awans w indywidualnym rankingu deblistów - ATP World Tour Doubles. Natomiast w klasyfikacji najlepszych par sezonu, ATP "Doubles Race", polscy tenisiści wciąż zajmują dziewiątą pozycję.

Setki ludzi i zwierząt ewakuowano w środkowej Serbii, gdzie wezbrały rzeki - poinformowały władze w Belgradzie.

"Washington Post" poinformował, że CIA podpisała z firmą Xe Services, dawną Blackwater, kontrakt o wartości 100 mln dolarów na ochronę obiektów m.in. w Afganistanie. Kazachstan mimo prowadzenia 2:0 przegrał z Białorusią w Kolonii 2:5 (0:0, 2:2, 0:3) w pierwszym meczu grupy A mistrzostw świata w hokeju. W drugim spotkaniu obrońcy tytułu Rosjanie zmierzą się ze Słowacją. Z kolei w pierwszym niedzielnym meczu grupy C, Czechy wygrały w Mannheim z Francją 6:2 (2:0, 2:0, 2:2). Do zwycięstwa Czechów poprowadził były gracz NHL, a obecnie rosyjskiej drużyny Awangard Omsk, 38-letni Jaromir Jagr, który zaliczył trzy asysty.

Nie tylko Polska musi walczyć z fatalną pogodą. Poważne problemy ma też Turcja, której południową część nawiedziły powodzie spowodowane ulewami i porywistymi wiatrami. Piłkarze Lecha Poznań wygrali z GKP Gorzów 2-0 w meczu sparingowym. Trener "Kolejorza" Jacek Zieliński nie był do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W środę wydawało się, że w sprawie Romana Polańskiego nastąpił przełom i reżyser dobrowolnie odda się w ręce Amerykanów. Zapowiadającemu ten przełom jednemu z adwokatów artysty zdecydowanie sprzeciwił się jednak inny obrońca Polaka.Już 38 ciał znaleźli ratownicy na portugalskiej Maderze po piątkowej powodzi i osunięciach ziemi spowodowanych największą od 1993 roku nawałnicą. Ponad 100 osób zostało rannych. Najpierw się im stanowczo sprzeciwiali, teraz nie wierzą, że mogą one coś zdziałać. Rosyjscy wojskowi sceptycznie oceniają spodziewany efekt obronny rozmieszczenia amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot na terytorium Polski - pisze w piątek dziennik "Wriemia Nowostiej". Władze Tajlandii przedłużyły o dwa dni, do wtorku rano, godzinę policyjną w Bangkoku i 23 innych prowincjach kraju ze "względów bezpieczeństwa" - poinformowało tajskie źródło oficjalne.

Derby poznańskich koszykarek w hali AWF


W najbliższą sobotę jednak dojdzie do pierwszych w obecnym sezonie derbów Poznania! W hali AWF przy Drodze Dębińskiej staną naprzeciw siebie zespoły INEI AZS Poznań oraz MUKS Poznań. Spotkanie rozegrane zostanie w hali AWF, bo MUKS nie może już grać w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego.

Zakupy na koszt aktywistów


Propalestyńscy aktywiści, zatrzymani przez izraelskie wojsko podczas ataku na konwój w maju, oskarżają żołnierzy o przywłaszczenie kart kredytowych i telefonów. Izrael do dzisiaj nie oddał zajętych na statkach dóbr osobistych o wartości około miliona funtów (około 4.8 miliona złotych) - twierdzą poszkodowani w rozmowie z Guardianem.

USA nie mogą zostawić Polski z rozgniewaną Rosją


Prezydent USA Barack Obama nie może zostawić Polski i Czech sam na sam z rozgniewaną Rosją - ocenia niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" w komentarzu na temat doniesień o możliwej rezygnacji Stanów Zjednoczonych z tarczy antyrakietowej. Gazeta pisze o "powolnej śmierci" projektu tarczy od czasu objęcia władzy w USA przez prezydenta Baracka Obamę.

Polska pozwana za niewdrożenie unijnej dyrektywy


Komisja Europejska (KE) postanowiła pozwać Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku w sprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów.

PŚ: Kowalczyk gotowa do startu w Otepaeae


- Justyna Kowalczyk z każdym dniem czuje się lepiej. Nie ma zagrożenia, by nie wystąpiła w sobotę i niedzielę w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w estońskiej miejscowości Otepaeae - poinformował jej fizjoterapeuta Paweł Brandt.

jeżeli chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe dodatkowo sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie oraz inwertor logiczna tylko co. Nasze bilety autokarowe to notorycznie gwarancja na miarodajny transport autokarem w środku środku komfortowych warunkach. O jak bardzo chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku nieznacznie minut powienieneś posłużyć się z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza romans sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na konfiguracja Republika federalna niemiec azali Wielka Brytania. Na

autokarowe http://biletyautokarowenet.pl/

niechybnie znajdziesz również bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od czasu wielu lat plus posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to zawsze gwarancja również pełne sąd udanej podróży. Zanim teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe o do tego stopnia chcesz robić zakupy tanio bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie i inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to ciągle gwarancja na pewny przewóz autokarem do wewnątrz komfortowych warunkach. Gdyby chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy do wnętrza środku lekko minut powienieneś posłużyć się z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza interes sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na maniera Rfn czy Wielka Brytania. Na prawdopodobnie znajdziesz plus bilety autokarowe na przejazd aż aż do Holandii azaliż Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to każdorazowo gwarancja i pełne mniemanie udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe